Historie

Slovo historie sice může evokovat dobu mnohem delší než která od podzimu roku 2006 uběhla, ale pro nás za tu dobu uběhlo tolik věcí a mnohdy takovým "kalupem", že určitým způsoběm o historii hovoříme.

Všechno začalo právě v roce 2006, manžel stále více nespokojen ve svém zaměstnání, já již řadu let na vlastní noze. Jako každý člověk, který je dlouhá léta někde zaměstnán, i on měl samozřejmě obavy, jestli bude mít dost finančních prostředků na obživu. Moje přesvědčování, že pracovitého, pečlivého a poctivého člověka jako on si práce vždy najde a skutečnost, že jsme mohli do našeho vlastnictví odkoupit nemovitost, kde bydlíme a která je vhodná i k podnikání, nakonec rozhodla.

Již před vánocemi 2006 jsme začali připravovat prostor pro dílnu, celé přípravy pak finišovaly v březnu a dubnu následujícího roku. Betonovala se nová podlaha, nad dílnou byl položen nový strop. Velká péče byla věnována rozvodům elektřiny - zde bych ráda vyslovila dík firmě Elektro Kobrna, která nám tehdy byla velmi nápomocná při jednáních s elektrárnou. Původně jsme chtěli začít již v dubnu - ale jako vždy, realita bývá trochu jiná.

 

Hurá do toho

Svoji činnost jsme spustili začátkem května 2007, téměř na svátek práce. Zprávu o zahájení výroby - poskytování služby jsme zveřejnili v klatovském Rozhledu, aby se o nás dozvěděla odborná i široká veřejnost. Měli jsme štěstí i v tom, že hned od začátku jsme získali jednoho velmi dobrého zákazníka, který již od začátku zadával velké množství pálení a dal našemu podnikání tu správnou duševní i finanční motivaci. Rychle přibývali další klienti a za chvíli tu byl rok 2008. Do naší firmy přibyl jeden zaměstnanec a svojí pracovitostí a přístupem k práci prokázal, že si zaslouží být členem našeho rodinného týmu. Již v červenci se začínala projevovat stagnace výroby našich klientů - předzvěst následující velké krize a hospodářského propadu. Myslím, že neznám nikoho, koho by ekonomická situace nepostihla. Až na pár výjimek nám stálí klienti zůstali - někteří noví dokonce přibyli.

Naší snahou je i rozšířit rozsah naší činnosti - proto jsme na podzim 2008 zřídili půjčovnu čistící techniky. Jako partnera jsme si vybrali značku Kärcher. Neumíme nabízet nic, o čem nejsme přesvědčeni, že funguje. Proto byla naše volba téměř tak jednoznačná... Určitě budeme sortiment rozšiřovat i do budoucna, sledujte nabídku v sekci PŮJČOVNA.

Současnou krizi překonáváme myslím si se ctí - díky tomu, že jsme "ve vlastním", nejsme zatíženi žádnými velkými úvěry či nájmy, můžeme držet nadále stejně přiznivé ceny jako v roce 2007 když jsme začínali. Ani svého, byť jediného zaměstnance jsme nepropustili - víme dobře, jak se dobrý zaměstnanec špatně hledá (dobrý zaměstnavatel také :-)). Stále svým klientům zaručujeme rychlé dodací lhůty a příjemné jednání.

Ať jsou již důvody jakékoli, naši zákazníci se k nám vracejí - a to je pro nás důkaz toho, že ač nemáme honosné kanceláře či reprezantativní budovy, děláme svoji práci dobře. A za Vaši přízeň, naši milí zákazníci, Vám upřímně děkujeme!

Václav a Jindra Brychtovi

 

 


Řekli o nás klienti...
  • Pavel Novotný
  • Prometal Maschining s.r.o.

Jsem s firmou Jiva Klatovy velmi spokojen. Práce na projektu byla rychlá a výsledek bezchybný...


  • Michal Tučný
  • TVD - Technická výroba a.s.

Jen další takoví spolupracovníci. Těším se na další zakázky...


 
 
 
(c) 2009 Jiva Klatovy | Tvorba www stránek iNAK.CZ s.r.o.